Niezwykła siła olejku z oregano H 97

Dawki interwencyjne

W stanach infekcyjnych i zapalnych (początki przeziębień, grypy itp.) sprawdziło się podawanie większych dawek olejku z oregano H 97 w krótkim czasie. Dawka ok. 12 kropli 2-3 razy dziennie przez około 3-5 dni nie daje zarazkom dużych szans.

Kuracja profilaktyczna

Olejek z oregano H97 zawiera aktywne polifenole. Gorzkie substancje wzmacniają wątrobę, jelita i układ krążenia i stosowane sąjako środki oczyszczające krew, rozpuszczające złogi cholesterolowe i odmładzające. Poza tym powodują one zwiększenie produkcji żółci wspomagając w ten sposób trawienie. Polifenole zwiększają przyswajanie i wykorzystanie wielu witamin, podnoszą odporność i sprawność organizmu, zapobiegają miażdżycy, zawałowi i zatorom naczyń krwionośnych. Mają one działanie ochronne na naczynia krwionośne, uszczelniające i zwiększają ich sprawność. Profilaktycznie należy spożywać z pokarmem ok. 4 kropli olejku dziennie.

Kuracja profilaktyczna 30 dniowa

Osoby które mają zadawalający stan zdrowia, ale chciałyby oczyścić swój organizm od szkodliwych mikroorganizmów powinny zażywać ok. 4 krople olejku 2 razy dziennie przez 2 tygodnie i ok. 4 krople 3 razy dziennie w 3 i 4 tygodniu(lub po 6 kropli 2 razy dziennie).

Intensywna kuracja oczyszczająca 3 miesięczna

Przy występowaniu chorób grzybiczych jak Candida albicans, monilia, grzybica skóry, stóp lub genitaliów, drożdżyca, jak również zagrożenie zawałem, udarem, zakrzepami, miażdżycy, zaćmie, problemach naczyniowych, stanach chronicznego zmęczenia i przygnębienia z nieokreślonych przyczyn (syndrom znużenia), przy alergiach (np. pokarmowych, katarze siennym), astmie itp. przypadłościach zaleca się przyjmowanie olejku przez dłuższy okres czasu. Przez ok. 3 miesiące należy przyjmować ok.8-12 kropli olejku z oregano H97 2-3 razy dziennie. Grzybice i niektóre choroby wywołane przez bakterie( jak np: helicobakter, paciorkowce, gronkowce) są zwykle bardzo trudne do zwalczania, a pierwsze efekty są odczuwalne dopiero po kiliku tygodniach. Przy kuracji oczyszczającej należy spożywać większą ilość błonnika( pieczywo razowe, otręby zbożowe) co spowoduje oczyszczenie przewodu pokarmowego z resztek pokarmowych i substanji toksycznych.

Skutki uboczne:

U osób uczulonych na oregano może wystąpić alergia. W takim przypadku należy przyjmować olejek w minimalnych ilościach- 1 kropla dziennie a potem stopniowo zwiększać dawkę. Często też spożywanie ilejku zmniejsza bezpodstawne uczucie łaknienia. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby zażywające leki lub chore powinny się skonsultować z lekarzem przed zażyciem preparatu. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.